Krav Maga Dla Kobiet – WIC

Kurs instruktorski KMG Women Instructors Course (WIC) zapewnia instruktorkom i instruktorom materiał szkoleniowy nauki samoobrony Krav Maga dla kobiet.

Program kursu obejmuje techniki i taktykę, a także ćwiczenia fizyczne i mentalne. Koncentrujemy się na zapobieganiu, deeskalacji i wdrażaniu rozwiązań najczęściej występujących problemów: molestowania seksualnego, prześladowania, przemocy domowej, stalkingu, przemocy ze względu na płeć. Dzięki WIC zrozumiesz specyficzne potrzeby kobiet i stworzysz przyjazną kobietom atmosferę w swojej szkole czy klubie. Z łatwością i profesjonalizmem poprowadzisz seminaria, warsztaty, czy inne programy treningowe z zakresu samoobrony, bezpieczeństwa i sprawności fizycznej.

Poza treningiem technicznym i taktycznym, kobiety powinny również rozwijać odpowiednie umiejętności mentalne, które są kluczowym elementem wspierającym fizyczną gotowość do walki. Aby poradzić sobie w stresującej sytuacji niezbędna jest silna wola walki, determinacja, odwaga i przekonanie o własnej skuteczności. Celem treningu Krav Maga dla dziewcząt i kobiet jest zwiększenie umiejętności obronnych ale także pewności siebie, co w sytuacji zagrożenia pozwala opanować strach i poczucie bezsilności.

Kto może wziąć udział w kursie instruktorskim Krav Maga Global dla kobiet

Aby wziąć udział w WIC kandydat lub kandydatka musi mieć ukończony kurs instruktorski Global Instructor Course (GIC).