Czym jest Krav Maga Global

Czym jest Krav Maga Global


Krav Maga Global (KMG) jest spójnym systemem, łączącym samoobronę, walkę wręcz i ochronę osób. Charakteryzuje się praktycznym i logicznym podejściem do rozwiązywania różnego rodzaju zagrożeń. Uczymy prewencji, unikania, deeskalacji oraz postępowania w przypadku napaści uwzględniając przepisy prawa obowiązujące w danym kraju. Trening fizyczny i mentalny są podstawą powyższych umiejętności: wzmacniają odwagę, charakter, wpływają na lepsze samopoczucie i przekładają się na wszystkie dziedziny życia.

Techniki Krav Maga są oparte o naturalne reakcje. W sytuacji zaskoczenia człowiek osłania się rękami, chwyta, blokuje w określony sposób zależny od rodzaju ataku. Te instynktowne zachowania są punktem wyjścia do technik, dlatego mówimy, że Krav Maga bazuje na podstawowych odruchach, dzięki czemu jest prosta do nauczenia.

Krav Maga Global została drobiazgowo opracowana i może być stosowana w wielu sektorach: cywilnym, wojskowym, policyjnym, ochronie rządowej i komercyjnej, służbach specjalnych, jednostkach antyterrorystycznych, służbach śledczych i więziennych i wielu innych. Nasze realistyczne i nowoczesne podejście do bezpieczeństwa osobistego oraz specjalne programy nauczania skierowane do różnych grup, dają narzędzia obronne kobietom i mężczyznom, dorosłym i dzieciom.

Stawanie się adeptem KMG wymaga zaangażowania. Zanim rozpoczniesz swoją podróż, powinieneś być pewien, że twoja motywacja jest oparta o etyczne przesłanki. Edukacja KMG koncentruje się na samoobronie, bezpieczeństwie i ochronie, a także na rozwoju osobistym, sile mentalnej i sprawności fizycznej. Trenując nasz system, nabywasz wiedzę i siłę, dzięki którym poradzisz sobie z przemocą i stresem. Używaj ich mądrze w sposób kontrolowany i z pokorą. W rezultacie staniesz się lepszą wersją siebie, co pozytywnie wpłynie na ludzi z Twojego otoczenia.

Czego chciał nas nauczyć Imi Sde-Or Lichtenfeld – podstawowe założenia Krav Maga

„Nie daj się zranić”
Osiągnij wysoki poziom biegłości w samoobronie. Jeśli jednak zostaniesz zraniony, musisz wiedzieć jak przyjąć atak (kopnięcie lub uderzenie) i podjąć prawidłowe działania w nowo powstałych warunkach.

„Bądź skromny”
Nie chwal się swoimi umiejętnościami i unikaj niepotrzebnych konfliktów. Panuj nad swoim ego i kontroluj stan mentalny, tak aby cię nie zawiodły podczas konfrontacji. Bądź gotowy na przyjęcie krytyki i wysłuchanie instrukcji.

„Działaj właściwie”
Rób właściwe rzeczy we właściwym czasie. Twój stan fizyczny i mentalny odpowiada za Twoje zdolności poradzenia sobie w czasie konfrontacji. Używaj wszystkich swoich zasobów i wykorzystaj w pełni okoliczności i warunki, w których się znalazłeś.

„Osiągnij taki stopień biegłości, abyś nie musiał zabijać”
Wytrenowany adept krav maga nie musi wyrządzać niepotrzebnych obrażeń u swego przeciwnika, pozostając skutecznym w działaniu. Zasadę tę kierujemy zwłaszcza do młodych ludzi, którzy muszą się nauczyć samokontroli i zapobiegania przemocy, a jednocześnie działać efektywnie. W razie ataku reaguj z odpowiednią siłą ale przede wszystkim unikaj niebezpiecznych miejsc i sytuacji.

Podział na stopnie i sektory

Stopnie Krav Maga Global

  • Stopnie początkujące: P1 – P5 (Practitioner)
  • Stopnie zaawansowane: G1 – G5 (Graduate)
  • Stopnie eksperckie: E1 – E5 (Expert)
  • Stopnie mistrzowskie: M1 – M3 (Master)

Sektory Krav Maga Global

  • Dla osób dorosłych w różnym wieku używamy Curriculum PGE.
  • Specjalne programy nauczania przeznaczone są dla dzieci, kobiet, osób starszych.
  • Ukierunkowane unikatowe programy stosujemy w szkoleniach sektora rządowego, w tym formacji umundurowanych, stróżów prawa, agentów ochrony, a także menadżerów i pracowników korporacji.