Eyal Yanilov

Eyal Yanilov (ur. 1959) rozpoczął naukę Krav Maga jako piętnastolatek w 1974 r. w sekcji Eli Avikzara – jednego z czołowych instruktorów Krav Maga w tamtym czasie. Wkrótce zaczął uczyć się bezpośrednio od Grand Mastera Imi-Sde Or (Lichtenfelda), twórcy Krav Maga, i szybko został instruktorem i najbliższym asystentem Imiego. Jest jedyną osobą na świecie, której Imi osobiście nadał unikalny „Founder’s Diploma of Excellence” (1997 r).

Jednym z zadań Eyala Yanilova było ułożenie technik Krav Maga w taki sposób, aby tworzyły jednolity i uporządkowany zbiór wymagań szkoleniowych. Było to niezbędne dla zachowania spójności nauczania i weryfikacji poziomu adeptów i instruktorów.

w 1996 r. założył International Krav Maga Federation (IKMF), w której pełnił rolę prezydenta i głównego instruktora pod kierunkiem Grandmastera Imiego. Przeszkolił wszystkich instruktorów pierwszej generacji przyczyniając się do popularności Krav Maga w różnych krajach Europy i w Stanach Zjednoczonych. Do Polski przyjechał po raz pierwszy w 2000 roku.

Po śmierci Imiego w 1998 roku, Eyal staje się odpowiedzialny za kontynuację rozwoju Krav Maga. W 2001 wydaje książkę pt: „Jak się obronić przed uzbrojonym napastnikiem”, nad którą prace trwały jeszcze za życia Imiego. Książka jest pierwszą z trzech pozycji, które tworzą oficjalny, kompleksowy podręcznik. Poruszane są w niej zagadnienia związane z zagrożeniami różnego rodzaju bronią, a także zasady tworzące trzon systemu.

W 2010 roku, Eyal Yanilov utworzył własną organizację Krav Maga Global (KMG), która zapewnia najwyższą jakość szkolenia i jest kontynuacją drogi Imiego. KMG jest największym dostawcą szkoleń Krav Maga na całym świecie, z siedzibą główną w Izraelu i przedstawicielstwami w ponad 60 krajach, w tym w Polsce.